Lider Eksportu Pomorza i Kujaw 2015

Podsumowanie

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego po raz pierwszy zorganizowała konkurs „Lider Eksportu Pomorza i Kujaw” w celu wyłonienia najbardziej aktywnego na rynkach zagranicznych przedsiębiorcy naszego regionu..

W tegorocznej edycji konkursu napłynęło 11 zgłoszeń.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w dniu 24 listopada 2014 r. w Ratuszu Staromiejskim, podczas Gali Forum Ekspansji MŚP organizowanej w ramach obchodów VII edycji „Europejskiego Tygodnia MŚP 2015”.

Statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową dla Lidera Eksportu Pomorza i Kujaw 2015 zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tytuł Lidera Eksportu Pomorza i Kujaw 2015 otrzymało przedsiębiorstwo: Chairconcept.com Sp. z o.o.

Firma Chairconcept oferuje kompleksowe rozwiązania dla hoteli, restauracji, pubów, biur, urzędów, centrów konferencyjnych z całego świata, dostarczając wyposażenie i rozwiązania dostosowane do specjalnych potrzeb klientów. Całkowity udział eksportu w sprzedaży przedsiębiorstwa w roku 2014 wyniósł niemal 100%, osiągając wielkość prawie 25 mln zł.

Wyróżnienie w konkursie Lider Eksportu Pomorza i Kujaw 2015 otrzymała firma: Dudek Paragliders Sp. j.

Firma Dudek Paragliders jest producentem najwyższej jakości paralotni i akcesoriów związanych z paralotniarstwem. Produkcja firmy koncentruje się na skrzydłach, wraz z częścią dodatkowego wyposażenia typu: uprzęże, systemy hamujące, plecaki i inne drobne akcesoria. Produkcja odbywa się w całości w Polsce. Firma eksportuje swoje produkty do 80 krajów na całym świecie, a udział eksportu w roku 2014 wyniósł ponad 70% w całkowitej sprzedaży przedsiębiorstwa.